Rahimde pozisyon bozuklukları

Rahimde pozisyon bozuklukları

Rahimin geriye gerçek dönik olması uzunca yıllardır kronik pelvik ağrı ve bel ağrısı sebebi olarak görülmektedir . Her 100 kadından tahmini 20 sinde rahim (döl yatağı) geriye gerçek dönüktür . Gerçekte bu vaziyet ağrıya ne sebeple olmaz fakat şayet rahimin geriye dönük meydana gelmesine ne sebeple meydana gelen endometriozis ya da yapışıklık benzeri tek faktör var ise bu bununla birlikte kasık ağrısına da sokak açabilir . Şayet muayenede rahim (döl yatağı) geriye gerçek dönük meydana gelmesine nazaran huzurlu davranış edebiliyor ise başka bir deyişle serbestse kocaman ihtimalle ağrının sebebi geriye dönüklük değildir . İleri derecede geriye dönüklük varlığında ise rahimin kan dolaşımı bozulacağından ağrı görülebilir .

Uluslararası Pelvik Ağrı Cemiyetine yönelik kronik kasık ağrısı zihin , hudut sistemi ve güvdenin canlı etkileşiminin tek sonucudur .

Eğer kronik kasık ağrınız varsa depresyonda olmanız , uyku sorunları yaşamanız , kabızlık olması ve iştahsızlık ile halsizlik olması normaldir . Ne çeşit olursa olsun ağrı kaslarda tek gerginlik yaratır . Uzunca devam eden ağrılar pelvik bölge dışındaki mesane , bel adaleleri , barsaklar benzeri kaslarda da fonkiyon bozukluklarına ne sebeple olur . Üstelik pelvik alandaki cilt ve bağlantı dokularında da hassaslık görülebilir .

Araştırmalar depresif , fazla baskı altında meydana gelen ve cinsel ya da fizyolojik tacize uğramış bayanlarda ek olarak sık sık kronik pelvik ağrı meydana geldiğini işaret etmektedir . Ruhi gerginlik artık meçhul tek mekanizma ile belki de sistemin kimyasını bozarak ağrıyla uğraş etme yeteneğini bozmaktadır .

Eğer kronik kasık ağrınız varsa hiçbir zaman vazgeçmeyin . Hegün gelişen tıp bilimi ve yepyeni tanı araçları sizlere destekçi olabilmektedir . Bu sebeple doktorunuz ile temasınızı kesmeyin .

Pelvik konjesyon

Pelvisi yaratan damarlarda kan göllenmesi olarak adlandırabileceğimiz bu vaziyetin kronik ağrıya ne sebeple olabileceği iliri sürülmektedir . Fakat bunun mekanizması tam anlamıyla açıklanamamıştır .

Yorum yapın